Як перевірити якість бензину?

проверить качество бензина

Ви заправилися, але двигун почав троіть і глухнути, а витрата палива значно збільшилася? При цьому ви знаєте, що ваше авто справно? Значить, з паливом щось не так. Як перевірити якість бензину та не потрапляти в подібні ситуації? Читайте нижче.

По-перше, занадто низька ціна на паливо повинна насторожити водія і викликати підозри: «Чому це на АЗС так розщедрилися?». По-друге, якщо запах бензину має відтінки паленої гуми або побутової хімії, то, скоріше за все, виробник переборщив з присадками та маслами.

Крім цього, бензин знежирює. Капніть їм собі на шкіру. На її поверхні має з’явитися стягуюче, сухе відчуття. Якщо ж залишилася жирна пляма, бензин неякісний. Також є інші способи перевірки.

Перевіряємо бензин на наявність хімічних домішок

Залиште краплю бензину на звичайному папері та подуйте на неї, щоб швидше випарувалася. Якщо лист залишиться як і раніше білим, значить, бензин чистий. Якщо ж ви побачите сліди кислотного кольору, то це – домішки, що не можуть випаруватися. Наприклад, після гасу залишається масна пляма.

Перевіряємо бензин на наявність смол

Цього разу краплю бензину залишаємо на склі сферичної форми або на чашці та підпалюваємо. Якщо в результаті на поверхні залишилися білі концентричні кола, то паливо має хорошу якість. Коричневі та жовті плями говорять про те, що в бензині є смоли, які негативно вплинуть на двигун вашого авто.

Перевіряємо бензин на наявність води

Щоб визначити, чи розбавлений бензин водою, необхідно додати в нього трохи марганцівки або кинути грифель. Якщо паливо забарвилося в рожевий або фіолетовий колір, то воно містить воду.

Як перевірити бензин на заправці?

Під’їхавши на АЗС і взявши в руки паливозаправний пістолет, не поспішайте вставляти його в горловину бака. Доторкніться пальцем по його внутрішній поверхні, якщо вона виявиться жирною, це буде означати, що бензин тут розбавлений соляркою або містить інші домішки, що підвищують октанове число . Якщо ж паливо хороше, на пальцях не залишиться «жирність».

Використання спеціальних приладів

Водії можуть придбати спеціальні індикатори, які покажуть реальне октанове число бензину. Вони можуть працювати, як в проточному режимі – під час того, як ви заливаєте паливо в бак, або в режимі занурення. Останній варіант краще, тому що не дуже приємно буде дізнатися під час заправки, що в ваш паливний бак тече не 95-й, а 93-й бензин.

Новини Авто Сіті

ТОП-7 нових бюджетних авто 2017 року

  • Новини
  • 24 січень
  • 43
Щорічно в світі з'являється велика кількість нових моделей автомобілів. Така різноманітність дозволяє кожному любителю машин підібрати ...

Peugeot Traveller з’явиться на українському авторинку у лютому

  • Новини
  • 19 січень
  • 46
Мінівен преміум-класу буде доступний в двох варіантах довжини і зможе перевозить до 9 чоловік. Вперше ця модель була представлена в ...

ТОП-10 найбільш дешевих в обслуговуванні автомобілів

  • Новини
  • 12 січень
  • 62
Рейтинг був складений в Америці, компанією YourMechanic, що надає послуги автосервісу та продажу автозапчастин. Вона вивчила свою ...