Купівля б/в шин: на що потрібно звертати увагу?

Выбор б/у шин на зиму

З огляду на те, що ціни на послуги шиномонтажу і покришки зросли в порівнянні з минулим роком, все більше автолюбителів цікавляться покупкою уживаних шин. Ми наводимо кілька нюансів, на які варто звертати увагу при виборі такого «взуття» для вашого автомобіля.

Уточнюйте спосіб зберігання покришок

Деформація шин може статися, якщо вони тривалий час були складені стопкою, були підвішені або навіть зберігалися правильно, «стоячи» в вертикальному положенні, але довго не переверталися. В результаті це негативно діє на баланс і створює вібрації, які впливають на справність підвіски, рульового і, врешті-решт, на комфорт водія.

Розпитайте власника шин про манеру їзди

Через їзду на неприпустимо високій для шин швидкості або при некоректному спортивному водінні відбувається перегрів. Зимові покришки, які використовувалися влітку, також перегріваються та «розкуйовджуються». Все це призводить до деформації та погано впливає на баланс. Крім цього, вібрації можуть виникати через занадто велику кількість «наварки», яка була створена при ремонті бічних пошкоджень. Про все це варто добре розпитати продавця.

Перевіряйте дату виготовлення

Максимальний термін придатності шини становить 5-6 років. При цьому при гальмуванні на 80 км/год п’ятирічна покришка програє новій 6 м. Таке збільшення гальмівного шляху в деяких випадках може привести до неприємних наслідків. Мікротріщини, які з «віком» з’являються в шинах, непомітні для ока. Тому потрібно перевіряти дату виготовлення покришок – вона вказана на зовнішній боковині у вигляді чотиризначного коду. Перші дві цифри позначають номер тижня, а останні дві – рік.

Правильно вимірюйте глибину протектора

Робити це потрібно штангенциркулем або ж лінійкою, а не монеткою та точно не «на око». Глибина протектора зимової шини – 10 мм і більше. Якщо ж його залишок менше 2 мм – ці покришки потрібно викидати. Для зимової гуми також величезне значення має наявність поперечних канавок необхідної глибини. Не варто ігнорувати і надмірну зношеність внутрішньої або зовнішньої частини протектора – стан шини визначається по ділянці з максимальним зносом.

Новини Авто Сіті

ТОП-7 нових бюджетних авто 2017 року

  • Новини
  • 24 січень
  • 43
Щорічно в світі з'являється велика кількість нових моделей автомобілів. Така різноманітність дозволяє кожному любителю машин підібрати ...

Peugeot Traveller з’явиться на українському авторинку у лютому

  • Новини
  • 19 січень
  • 46
Мінівен преміум-класу буде доступний в двох варіантах довжини і зможе перевозить до 9 чоловік. Вперше ця модель була представлена в ...

ТОП-10 найбільш дешевих в обслуговуванні автомобілів

  • Новини
  • 12 січень
  • 62
Рейтинг був складений в Америці, компанією YourMechanic, що надає послуги автосервісу та продажу автозапчастин. Вона вивчила свою ...